Komora chłodnicza AKCn - chłodnia na ciała lub trumny

Chłodnia na zwłoki, chłodnie na trumny (lub ciała na tacach), czyli komory chłodnicze w różnych rozmiarach (pojemnościach) do przechowywania ciał w trumnach lub na tacach.
Chłodnie na zwłoki, trumny, tace,Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć
Chłodnie na zwłoki, trumny, tace,
Chłodnie na zwłoki, trumny, tace,
Chłodnie na zwłoki, trumny, tace,
Chłodnie na zwłoki, trumny, tace,
Chłodnie na zwłoki, trumny, tace,
Chłodnie na zwłoki, trumny, tace,
Chłodnie na zwłoki, trumny, tace,
Chłodnie na zwłoki, trumny, tace,
Chłodnie na zwłoki, trumny, tace,
Chłodnie na zwłoki, trumny, tace,
Chłodnie na zwłoki, trumny, tace,
Chłodnie na zwłoki, trumny, tace,
Chłodnie na zwłoki, trumny, tace,
Description

Polski produkt całkowicie wyprodukowany w polsce

 Polski produkt w 100% wyprodukowany w Polsce przez polskich pracowników.

Komora chłodnicza (chłodnia) na ciała (zwłoki) przeznaczona jest do przechowywania zwłok w trumnach lub na tacach w pomieszczeniach pro morte.

Niezawodne najwyższej jakości produkty znajdziesz i zamówisz tylko w firmie Arper. Na co zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie chłodni na zwłoki? Zapraszamy do lektury poniższych informacji oraz do działu "często zadawane pytania" i "Porady"

Dlaczego niezawodne?

Mianowicie dlatego, że wykorzystujemy do produkcji wyłącznie najwyższej jakości produkty, dostarczane przez renomowanych producentów. To po pierwsze. Mamy duże doświadczenie w produkcji chłodni na zwłoki. To po drugie. Stosujemy technologię opracowaną specjalnie dla chłodni do przechowywania zmarłych. To po trzecie. Bo nie sztuka zrobić "lodówkę", która będzie tylko z wyglądu chłodnią, ale nie będzie spełniała swoich zadań, czy wręcz sprawiała problemy. Jeśli chcesz kupić chłodnię, która będzie sprawiała problemy, to nie u nas. Takich nie produkujemy.

Nie produkujemy niczego co jest niezgodne z technologią i przepisami obowiązującymi w Polsce i UE lub innymi wymogami tylko po to, aby produkt (np chłodnia) był tańszy.

 

Jeśli widziałeś lub pracujesz na naszej windzie AWPTE to taka sama różnica jest między naszymi chłodniami, a innymi jak między windami. Dlatego są niezawodne.

 

Bezobsługowa

Czyli wystarczy podłączyć do prądu (230V) i to wszystko.

Niektórzy dają nie najlepszej jakości agregat, podłączają go do ręcznego sterownika. To jest tańsze, ale niestety niezbyt przyjazne dla użytkownika. Zamawiając zwróć uwagę, aby sterownik był automatyczny, Arper do każdej chłodni dodaje sterownik automatyczny.

Materiał

Chłodnia do przechowywania zmarłych zgodnie z przepisami obecnie obowiązującymi w Polsce i UE musi być wykonana ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Nie może to być zwykła stal nierdzewna. Zamawiając sprawdź czy chłodnia będzie wykonana wewnątrz wyłącznie ze stali nierdzewnej kwasoodpornej (zakup chłodni niespełniającej wymogów będzie skutkowało nałożeniem kary przez Sanepid - patrz dział często zadawane pytania). Arper produkuje chłodnie wykonane wewnątrz wyłącznie ze stali kwasoodpornej.

Ekologia

Niektórzy stosują cienkie ścianki w chłodniach... chcesz płacić dużo za energię? To nie jest podejście ekologiczne. Dbaj o środowisko wykorzystując nasze urządzenia.

Komponenty

Drzwi otwierane i zamykane są wiele razy, My to testujemy zawiasy, uszczelki i zamki, zapewnia to doskonałą jakość produktu końcowego. Wychodzimy z założenia, że jeśli inwestujesz w zakup chłodni to musi ona służyć przez wiele lat niezawodnie. Drzwi, wózki wewnętrzne (lub stelaże, czyli system załadunkowy dostosowany do typu chłodni) wszystko jest wykonane zgodnie z procesem technologicznym oraz wymogami obciążeniowymi. Jeśli chcesz, aby w Twojej chłodni "obwisły drzwi" to nie kupuj naszej. Chłodnie produkowane przez Arper spełniają wszystkie normy obciążeniowe.

Rozmiary

Szerokie chłodnie mają to do siebie, że można do nich włożyć również nowe modele trumien, szczególnie te szerokie. Czy potrzebujesz kupować chłodnię, do której włożysz tylko część trumien? a co z resztą? Chłodnie przygotowane do przechowywania trumien, a produkowane przez Arper mają szerokość roboczą (wewnątrz) 95 cm (standardowo, a na życzenie nawet więcej).

Teraz bardziej szczegółowo:

Pierwszy podział to sposób załadunku:

 1. ręczny - w pełni zależny od osób obsługujących chłodnię.
 2. półautomatyczny - specjalny system ułatwiający wstawienie trumny lub tacy do chłodni.
 3. automatyczny - opierający się na wózku podnośnikowym AWHPzn
 4. wózkowy - wózek wjeżdża do chłodni z trumnami lub tacami.

 Kierunek załadunku:

 1. Załadunek przedni
 2. Załadunek boczny

Możliwa jest dowolna kombinacja obu rodzajów chłodni. Istnieje również wiele możliwości budowy takiej chłodni, poniżej przedstawiamy rozwiązanie standardowe.

 • Wykonana wg najwyższych standardów i zgodnie z technologią i Zakładowym Systemem Produkcji.
 • Chłodnie zgodne z obowiązującymi normami i przepisami, w dziale Pytania i problemy znajdziesz więcej interesujących i przydatnych informacji.

Ogólna charakterystyka (dokładne dane przedstawiane są na zapytanie):

 • Najwyższej jakości agregat chłodniczy, zapewnia bezproblemową pracę przez wiele lat  (więcej)
 • Sterownik automatyczny jest raz ustawiony i działa bez konieczności zmiany ustawień. Zmian (np temperatury) można dokonywać we własnym zakresie zgodnie z dołączoną instrukcją obsługi. Sterownik z bezstratną pamięcią do 10 lat - więc jeśli wyłączysz chłodnię na pewien okres nic się nie stanie i po ponownym włączeniu będzie pamiętała poprzednie ustawienia.
 • Bezobsługowe, samodzielnie pracujące urządzenie, wystarczy podłączyć do sieci 230V.
 • Wnętrze wykonane ze stali nierdzewnej kwasoodpornej: ścianki, półki, regały, uchwyty i inne elementy wewnętrzne (uwaga: Arper proponuje w standardzie stal nierdzewną kwasoodporną).
 • Część zewnętrzna wykonana z blachy ocynkowanej powlekanej (standard) lub z blachy nierdzewnej kwasoodpornej.
 • Duże drzwi (dla jednego pionu) lub indywidualne dla każdej półki (dostępne w wersji półkowej).
 • Zamek umożliwiający zamknięcie chłodni na klucz.
 • Zabezpieczenie wewnętrzne pozwalające na otwarcie od wewnątrz drzwi (również zamkniętych na klucz)
 • Grubość ścianek 8 lub 10 cm (standard).
 • Standardowy roboczy przedział temperatur: 2 do +7
 • Światło (czyli przestrzeń dostępna na włożenie trumny: 94 cm.
 • Możliwe oświetlenie wewnątrz komory (włącza się po otwarciu drzwi).
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Gwarancja możliwa do 36 miesięcy.
 • Rozmiary i wielkości:
  • Produkujemy chłodnie w dowolnej konfiguracji i rozmiarze, począwszy od rozwiązań przeznaczonych na np jedną, dwie, czy np cztery trumny po rozwiązania wielomiejscowe, gdzie chłodnia pomieści dwanaście, dwadzieścia czy więcej zwłok. Nie ma ograniczenia pojemnościowego, wykonamy produkt zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.
 • Chłodnie stoją na regulowanych nóżkach - ułatwiających prawidłowe wypoziomowanie chłodni (chłodnia podobnie jak domowa lodówka musi stać poziomo). Jest to szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń, w których podłoga nie jest idealnie równa.
 • Na życzenie w małych chłodniach stosujemy koła, chodź nie jest to zalecane rozwiązanie.

Jednostka zewnętrzna (agregat) może być umieszczony na ściance tylnej, bocznej lub górnej, lub w innym miejscu.

Agregat musi mieć zapewnioną przestrzeń w okół siebie (wentylacja) minimum 50 cm z 3 stron (jak to zrobić w praktyce? zadzwoń).

 

Duże chłodnie (wyższe niż 2 poziomy) wymagają zastosowania wózka podnośnikowego. Patrz dział Wózki. Dostępna jest wersja do załadunku ręcznego chłodni na 3 trumny lub tace.

 

Przykładowe opcje dodatkowe:

 • Pokrycie zewnętrzne wykonane ze stali nierdzewnej kwasoodpornej.
 • Rozmiary chłodni wg Twojej specyfikacji- potrzebujesz dłuższej, szerszej, głębszej? lub mniejszej? taką też zrobimy.
 • Oświetlenie wnętrza.
 • Alarm otwartych lub nie domkniętych drzwi.
 • Możliwość wykupienia przedłużonej ochrony gwarancyjnej do 36 miesięcy lub do 48 miesięcy, poza standardowe 24 miesiące.

Zamów naszą chłodnię, będziesz ją użytkować przez wiele lat nie wiedząc co to obsługa.

 

Wielu potencjalnych klientów zastanawia się nad tym na co zwracać uwagę przy zakupie chłodni i dlaczego występują różnice w cenie. Ktoś by mógł pomyśleć, przecież to tylko chłodnia, co to za filozofia i w czym problem. Otóż jeśli ktoś sobie postawi chłodnię w prywatnym domu, do użytku wyłącznie prywatnego np chce w niej trzymać napoje lub 500 kg jabłek, nie ma problem nikt się nie będzie go dopytywał, ani sprawdzał. Nikt się wręcz tym nie zainteresuje (no o ile ten ktoś nie ma zamiaru tych jabłek, czy czegokolwiek co tam umieści sprzedawać). W przeciwnym wypadku włączają się przepisy, wymogi Sanepidu, itp itd.

 

O tym jakie wymogi muszą bezwzględnie być spełnione wie każdy kto obecnie próbuje uruchomić miejsce do przechowywania zwłok lub prosektorium w nowym budynku. Proszę nie myśleć... a wstawię chłodnię i co mi kto zrobi... nikt nie będzie wiedział... ale świadczysz usługi dla ludności więc za chwilę będą wiedzieć wszyscy, a nigdy nie wiesz kto będzie Twoim klientem.

 

Na co więc zwracać szczególną uwagę kupując chłodnię do przechowywania zmarłych w trumnach lub na tacach? Zadzwoń do nas.

 

 

Uwaga: Arper produkuje chłodnie z stali nierdzewnej kwasoodpornej, materiałów trwałych, służących przez wiele lat. Chłodnie wykonane ze zwykłej blachy nierdzewnej mogą być już po roku zniszczone, z zaciekami, taka blacha nie nadaje się do komór chłodniczych w których jest wilgoć oraz środki agresywne lub być stosowane środki żrące (np chemiczne środki czystości). Arper stosuje wewnątrz elementy ze stali kwasoodpornej, tak by nasza chłodnia służyła niezawodnie w Twojej firmie przez wiele lat.