To jest polski produkt, wyprodukowany w Polsce, w Cieszynie przez polskich pracowników - w całości.

Arper s.c. działa odpowiedzialnie i społecznie, my jako Arper s.c. dokładamy wszelkich starań, by kupować materiały do produkcji wytworzone w Polsce. Również każdy z nas pracujących w Arperze na gruncie prywatnym świadomie wybiera polskie produkty.

Arper s.c. gwarantuje w 100% polskie pochodzenie naszych produktów.

Produkujemy wszystkie nasze wyroby w Polsce, produkujemy je od A do Z, czyli od przygotowania surowca na wyrób, po zapakowanie wyrobu gotowego. W całym procesie wytwarzania naszych produktów uczestniczą w 100% polscy pracownicy. Arper s.c. płaci podatki wyłącznie w Polsce.

Kupując produkty Arper s.c. masz gwarancję, że dajesz pracę polskiemu pracownikowi - w nasze firmie oraz w każdej w której my kupujemy surowce i materiały, ponadto przyczyniasz się do rozwoju polskiej gospodarki.

 

 

To jest polski produkt, co to oznacza?

Żyjemy w globalnej gospodarce, przepływ towarów jest powszechny, również duża odległość lub masa towarowa nie sprawia zasadniczo problemów.

Jakie to ma znaczenie dla nas - polaków?

Wielu z nas świadomie wybiera polskie produkty, różnie to jest oznaczane w badaniach preferencji polaków, a wynik badania preferencji kupujących zależy również od sformułowania pytań. Polski patriotyzm zakupowy widać również z innej strony (i chyba bardziej wyraźnie, niż w badaniach) na tle innych europejskich państw, tych borykających się z kryzysem 2010-2013, gdzie specjaliści podkreślają, że konsumpcja wewnętrzna polaków, produktów wyprodukowanych w Polsce, uchroniła nas w dużym stopniu przed drastycznymi skutkami fali kryzysu.

Nie interesuje nas polityka, rozważamy tu jaki ma wpływ na nas (na każdą osobę) to co kupimy, mówiąc bardziej precyzyjnie: gdzie to coś zostało wyprodukowane.

Kupując produkt wyprodukowany w Polsce, gdzie przy produkcji pracował pewien Andrzej, Grzegorz, Roman, pracowała pewna Anna, Renata, Elżbieta i każdy inny pracownik. Dajemy wszystkim Andrzejom, Grzegorzom, Annom, Renatom, Elżbietom pracę i pieniądze na wynagrodzenie. Jeśli każda z tych osób również kupi coś polskiego, to również da pracę i wynagrodzenie innemu Romanowi, Michałowi, innej Annie, Agnieszce i tak dalej. Jeśli natomiast np Roman kupi produkt importowany, wyprodukowany przez pracownika pracującego w innym państwie, to da jemu pracę i wynagrodzenie, a ograniczy wynagrodzenie Andrzejowi i Renacie. W dużej skali - całej Polski ma to ogromne znaczenie, bo jeśli sto tysięcy np Romanów wybierze produkt zagraniczny, to w firmie w której pracują Michał, Grzegorz, Elżbieta i inni może zabraknąć pracy dla Agnieszki i Weroniki oraz Witolda. Wybierając polskie produkty wspieramy polskich producentów, polskich pracowników płacących podatki w Polsce, czyli będzie więcej pieniędzy dla emerytów, na szpitale i leczenie specjalistyczne, drogi i wiele innych rzeczy.

Unijne środki będą mniejsze z roku na rok, zgodnie z polityką Wspólnotową, fabryki międzynarodowych koncernów będą przenoszone gdzie jest tańsza siła robocza. Pozostanie nam wtedy to co sami wypracujemy tu w Polsce. Podobnie dzieje się np w Niemczech, Francji czy np w Szwajcarii, gdzie Niemiec, Francuz, Szwajcar wybiera to co jest produkowane w jego kraju. Kupowanie polskich produktów będzie miało wpływ na naszą przyszłość.

Kupujmy polskie produkty, począwszy od serka, przez krzesło, po każdy inny sprzęt wyprodukowany w Polsce, dajemy pracę naszemu sąsiadowi oraz nieznajomemu i nieznajomej z drugiego końca Polski. Polska myśl technologiczna jest na najwyższym światowym poziomie. Polskie firmy wytwarzają produkty doceniane w wielu krajach, doceniajmy je również u nas w Polsce.