Wózek Kapsuła AWKn do przewozu zwłok/ ciała

Wózek Kapsuła na ciało przeznaczony jest do przewożenia i krótkiego przechowywania zwłok pod przykryciem. Po zdjęciu wieka może służyć jako stół lub wózek do przewozu zwłok.
wózek,kapsuła,arper,cieszyn,'wózek do przewozu zwłok','wózek prosektoryjny',
wózek,kapsuła,arper,cieszyn,'wózek do przewozu zwłok','wózek prosektoryjny',
wózek,kapsuła,arper,cieszyn,'wózek do przewozu zwłok','wózek prosektoryjny',
wózek,kapsuła,arper,cieszyn,'wózek do przewozu zwłok','wózek prosektoryjny',
wózek,kapsuła,arper,cieszyn,'wózek do przewozu zwłok','wózek prosektoryjny',
Description

 

Polski produkt w 100% wyprodukowany w Polsce przez polskich pracowników.

Wózki wykonujemy wykorzystując najwyższej jakości komponenty, zwracając szczególną uwagę na detale i szczegóły które może zauważyć każdy, kto spojrzy na wózek AWKn naszej produkcji. Prace wykonujemy z taką szybkością, aby zwrócić uwagę na każdy element. Jeśli zależy Ci na perfekcyjnym wykonaniu zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Zastosowanie odpowiednich materiałów najwyższej jakości, perfekcyjnie dostosowanych do pełnionej funkcji, w połączeniu ze starannością ręcznego rzemiosła pozwala na uzyskanie niezwykłych rezultatów.

 

Wózek Kapsuła przeznaczony jest do transportu zwłok po terenie szpitala, zakładu lub innych miejsc. Z punktu z którego zabierane jest ciało zmarłej osoby i przewożone jest do chłodni, do prosektorium, do sekcji patomorfologii lub w inne miejsce. Ciało zmarłego jest przewożone zgodnie z obowiązującymi przepisami, czyli jest zakryte (niewidoczne dla osób postronnych). Jeśli dana placówka nie posiada chłodni zmarły jest przechowywany w wózku kapsule do czasu odebrania przez wyspecjalizowane służby (np zakład pogrzebowy, czy służby transportowe z innej placówki, wyposażonej w prosektorium/chłodnię). Wózek transportowy do przewozu ciał może być stosowany w hospicjach, szpitalach, zakładach specjalistycznych, oraz wszędzie tam gdzie jest konieczność przewożenia zmarłych lub przechowywania do momentu odbioru przez wyspecjalizowane służby. Wózek kapsuła spełnia wymogi krótkotrwałego zabezpieczenia ciała przed umieszczeniem w chłodni.

Co jest istotne?

 • Wózek kapsuła do przewozu zwłok wykonany jest w całości ze stali nierdzewnej kwasoodpornej.  Dlaczego stal nierdzewna kwasoodporna? Zwykła stal nierdzewna nie może być stosowana w środowisku gdzie istnieje ryzyko kontaktu ze środkami biologicznymi, żrącymi, a takie występują przy kontakcie z ciałem zmarłego. Zwykła stal reaguje z takimi środkami i odbarwia się pozostawiając plamy niemożliwe do usunięcia, zwykłą stal lakierowaną proszkowo bardzo łatwo można uszkodzić - przy uderzeniu lakier może odpryskiwać i korodować, szczególnie lakier wózka użytkowanego przez dłuższy czas, który był narażony na kontakt ze środkami czyszczącymi, promieniami UV (w tym z lamp bakteriobójczych). Wybierając produkt mający bezpośrednią styczność ze zwłokami, zawsze zwracaj uwagę na to czy jest wykonany ze stali nierdzewnej kwasoodpornej.
 • Wykorzystywanie wózka ze stali nierdzewnej kwasoodpornej jest jedynym możliwym i zgodnym rozwiązaniem, inne rozwiązanie (lakierowane) są niezgodne z wymogami (przepisami).
 • Koła niebrudzące posadzkę to wyposażenie standardowe w Arperze!
 • 4 rączki, po 2 z każdej strony do prowadzenia wózka
 • 2 rączki - uchwyty do podnoszenia wieka kapsuły
 • Wysokość stołu: 75 cm
 • Długość: ok 200 cm
 • Wysokość wieka: 35 cm
 • Szerokość: 75 cm (inna na życzenie)
 • 4 skrętne, niebrudzące koła z hamulcami. Bo przecież nie wiadomo z której strony będzie stał ktoś, kto będzie chciał zahamować wózek.
 • Kapsułę można zdjąć, wtedy otrzymujemy stół ogólnego stosowania.

Możliwość adaptacji lub rozbudowy wózka do transportu zwłok:

 • Na życzenie koła terenowe, przydatne jeśli wózek ma być użytkowany w terenie lub pomiędzy budynkami (wszystkie z hamulcem).
 • Na życzenie dodatkowe półki pod blatem.
 • Regulowana wysokość blatu w żądanym zakresie.
 • Zdejmowany blat wózka.